صفحه اصلی نوشتار

دو دهه نقاشی در اصفهان


دو دهه نقاشی در اصفهان

گزارشی از نمایشگاه "دیروز نقاش امروز هنرمند"

 انجمن هنرمندان نقاش اصفهان با همکاری موزه هنرهای معاصر این شهر از 4 مهر تا 10 آبان ماه 98 نمایشگاهی را با عنوان "دیروز نقاش امروز هنرمند" مقابل دید مخاطبین و منتقدین قرار داده است.

 این نمایشگاه گشت و گذاری است در آثار هنرمندان نقاش اصفهان که به لحاظ رویکرد پژوهشی می توان آن را یکی از مهمترین رویدادهای هنری در عرصه هنرهای دیداری اصفهان دانست .

دراین رویداد هفتاد و سه هنرمند نقاش و هر یک با چهار اثر حضور دارند که مراحل کاری خود را طی دو دهه گذشته- دو دهه ابتدای قرن بیست و یکم-  به نمایش می گذارند. لازم به ذکر است که  هرچند همه هنرمندان دعوت شده به نمایشگاه فعالیت خود را با نقاشی شروع کرده اند و یا تحصیلات دانشگاهیشان در این حوزه است  اما برخی از آثار به نمایش در آمده در قالبهای جدید هنری  همچون ویدیو آرت و اینستالیشن  یا مجسمه ارایه شده است.

برگزار کنندگان این رویداد بنا دارند همزمان با نمایش آثار و برگزاری نشست‌های تخصصی تحلیلی، تأملی در مسائل زیربنایی حوزه هنرهای دیداری به خصوص نقاشی داشته و به بررسی، باز بینی و ارزیابی این هنر در دوره زمانی معاصر بپردازند.

قابل ذکر است که از جمله  شرایط گزینش هنرمندان این نمایشگاه، بیش از یک دهه زیست و فعالیت هنری مستمر در شهر اصفهان بوده است.