ورود اعضا   ثبت نام
چهارشنبه 9/1/1396     Wednesday 29/3/2017
مشاهده خبر
تاریخ: 1390/09/23 نظرات: 2 نظر نمایش: 2809 مرتبه تعداد امتیاز: 27   (Article Rating)
بررسی معماری حسینیه و تکایا در موزه امام علی (ع)

بررسی معماری حسینیه و تکایا در موزه امام علی (ع)

نشست تخصصی بررسی معماری حسینیه و تکایا به همت انجمن مفاخر معماری ایران در سرسرای نور موزه هنر امام علی(ع) برگزار می شود.

این برنامه روز چهارشنبه 23 آذرماه، ساعت 17 با حضور زهره بزرگ نیا، نسیم ایرانمنش، بیژن علی آبادی و علی طاهری با حضور هنرمندان و علاقه مندان برگزار خواهد شد. در این نشست فیلم شب دهم ساخته ی حمید سهیلی به نمایش درخواهد آمد.
معماری حسینیه های جدید، شبیه معماری مساجدی است که در آنها بخشی از شبستان به صورت دو طبقه طراحی شده است. حسینیه ها بر خلاف مساجد محراب ندارند و این خود تفاوت کارکردی مسجد و حسینیه را می نمایاند. همچنان که میان تکیه و حسینیه نیز کارکردهای متفاوتی مثل برگزاری مراسم تعزیه در تکیه و روضه خوانی در حسینیه گاه این دو فضا را از یکدیگر متمایز می سازد.
علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این برنامه می توانند به موزه هنرامام علی (ع) واقع در خیابان ولی عصر(عج)، روبروی بزرگراه نیایش، بلوار اسفندیار، شماره 35 مراجعه و یا  با شماره 22024848 تماس حاصل نمایند.

منبع خبر : موزه هنرامام علی (ع)

کد: 381
گروه: سایر اخبار
نویسنده خبر: کاربر آوام
 
تصاویر مرتبط
  • بررسی معماری حسینیه و تکایا در موزه امام علی (ع)
امتیاز بندی

نظرات
peter

# ارسال کننده: peter
   تاریخ ارسال: 1395/12/14
The data you have posted is extremely helpful. The destinations you have alluded was great. A debt of gratitude is in order for sharing... Chargepoint CPE100
RObinjack

# ارسال کننده: RObinjack
   تاریخ ارسال: 1395/12/22
Greetings! A debt of gratitude is in order for the immense data you havr gave! You have touched on crucuial focuses! Text Your Ex Back
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

تصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.